Chat with us, powered by LiveChat Osuszacz powietrza marki Vaco. Zasada działania i zalety. - Mateko O

Osuszacz powietrza marki Vaco. Zasada działania i zalety.

Osuszacz powietrza marki VACO

Zasada działania i zalety

Co nas wyróżnia na tle konkurencji?

To co wyróżnia osuszacze powietrza marki Vaco na tle konkurencji, to przede wszystkim  łatwość obsługi, designerski wygląd, ekologiczny czynnik chłodniczy R 290, specjalnie dobrane podzespoły w urządzeniu podnoszące efektywność działania, wsparcie po sprzedażowe oraz serwis pogwarancyjny.

Budowa naszych osuszaczy Vaco.

Osuszacz Vaco VC3504 grafika z karty produktu

Osuszacze powietrza Vaco należą do typu kondensacyjnych. Sercem ich układu jest sprężarka marki Rechi Precision z wbudowanym termikiem zabezpieczającym ją przed przegrzaniem.

Jest to sprężarka rotacyjna typu on/off. Urządzenie jest monoblokiem, czyli układ chłodniczy został zamknięty w fabryce przy produkcji metodą lokring. Blok wymienników jest zbudowany w taki sposób, aby jak najefektywniej urządzenie mogło zbierać wilgoć z otoczenia. Najpierw jest filtr zabezpieczający wymienniki. Następnie parownik, na którym zbiera się wilgotne powietrze. Ostatni natomiast jest skraplacz, z którego wychodzi już suche powietrze. Przepływ powietrza wymuszony jest przez wentylator z turbina promieniową.

Osuszacz powietrza marki Vaco posiada w sobie zbiornik na kondensat z czujnikiem zabezpieczającym przed jego przelaniem się. Posiada również funkcję ciągłego odprowadzenia kondensatu. Całe urządzenie jest zbudowane ze specjalistycznego tworzywa oraz zostało wyposażone w higrostat, który pozwala na automatyczną pracę w zakresie od 30% do 90%.

Na jakiej zasadzie działają nasze osuszacze?

Osuszacz powietrza Vaco VC3504 działa dzięki sprężarkowemu układowi chłodniczemu, który powoduje uzyskanie kondensacji pary w wyniku czego obniży zawartość wody w otoczeniu.

Sprężarka po stronie wysokiego ciśnienia tłoczy czynnik chłodniczy powodując wzrost temperatury. Sprężony czynnik trafia na skraplacz, gdzie oddaje ciepło. Czynnik ze stanu gazowego przechodzi w ciekły i płynie na zawór rozprężny, kapilarę, w którym napotyka na duże opory przepływu. Powoduje to taką różnicę ciśnień, że czynnik zaczyna się rozprężać i odparowywać. Temu zjawisku towarzyszy spadek ciśnienia i temperatury. Temperatura powietrza spada poniżej punktu rosy powodując wykroplenie nadmiaru wilgoci do zbiornika.

Osuszacz powietrza Vaco VC3504 - front

Najczęstsze problemy.

Najczęstszym problemem użytkowania jest nieprawidłowa eksploatacja urządzenia. Konkretnie chodzi o zbyt niską temperaturę obsługiwanego pomieszczenia. Woda wykroplona na parowniku może zamarzać, zwiększając opory przepływającego powietrza na wymiennikach. Opory przepływu powietrza powstają również z powodu braku czyszczenia filtra powietrza.

Kierownik serwisu
Maciej Kaczor

  • Osuszacz powietrza VACO VC3504
    Wyprzedany

Pozostałe aktualności

Aktualności

Firma Mateko członkiem Polskiego Klastera Budowlanego

Firma Mateko została członkiem Polskiego Klastra Budowlanego Cel i misja Polskiego Klastra Budowlanego Misja Misją Polskiego Klastra Budowlanego Krajowego Klastra Kluczowego jest, wspieranie przedsiębiorstw branży budowlanej