Chat with us, powered by LiveChat Maty grzewcze sklep internetowy MATEKO online

Maty grzewcze

Kategorie

Maty grzewcze

Maty grzewcze to umieszczane w podłodze specjalne urządzenia, które zapewniają ciepło w pomieszczeniu. Maty mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie, lub też wspomagać ogrzewanie główne. Ich dużą zaletą jest łatwość w montażu. W naszym sklepie znajdziesz elektryczne maty grzewcze ANZE. Sprawdź i wybierz matę dostosowaną do Twoich potrzeb.

 


Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Maty grzewcze to umieszczane w podłodze specjalne urządzenia, które zapewniają ciepło w pomieszczeniu. Maty mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie, lub też wspomagać ogrzewanie główne. Ich dużą zaletą jest łatwość w montażu. W naszym sklepie znajdziesz elektryczne maty grzewcze ANZE. Sprawdź i wybierz matę dostosowaną do Twoich potrzeb.

OGRZEWANIE PODŁOGOWE, CZY KALORYFERY?

Ogrzewanie domu jest niezwykle istotne w naszej szerokości geograficznej. Zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach pozwala zachować dobre samopoczucie i stan zdrowia. Tradycyjnie w przypadku ogrzewania wybierane są grzejniki elektryczne lub wodne, które montuje się na ścianie w pokoju.

W przypadku gdy nie chcemy mieć w domu tradycyjnych grzejników, można zastosować ogrzewanie podłogowe elektryczne lub wodne. W przypadku budowy lub dużego remontu domu, przeważnie inwestorzy decydują się na ogrzewanie podłogowe wodne we wszystkich pomieszczeniach. W przypadku gdy remontowana jest np. tylko łazienka lub do czynienia mamy z mieszkaniem w bloku lub kamienicy, zdecydowanie częściej wybierane jest elektryczne ogrzewanie podłogowe.

JAK I GDZIE ZAMONTOWAĆ MATY GRZEWCZE?

Tego typu ogrzewanie podłogowe jest realizowane za pomocą specjalnych mat grzewczych. Maty elektryczne są układane pod warstwą kleju, którym następnie przykleja się płytki podłogowe. Jest to bardzo wygodny sposób ogrzewania na przykład w łazience. W sezonie letnim gdy główne ogrzewanie jest wyłączone, mata grzejna pozwala ogrzać podłogę w łazience do przyjemnej temperatury. Zdecydowanie przyjemniej jest mieć pod stopami podgrzane płytki podłogowe niż zimny gres.

ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE - CENA I KOSZTY EKSPLOATACJI

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może być równie tanie w eksploatacji co tradycyjne grzejniki. Sama mata elektryczna do łazienki , z odpowiednim termostatem to koszt porównywalny z dobrym grzejnikiem łazienkowym. Maty układane pod płytkami podłogowymi mają przeważnie moc grzewczą na poziomie 150 - 170 W na m².

Odnośnie eksploatacji, to w oszczędności pomaga regulowany termostatSterownik ogrzewania podłogowego pozwala ustawić w jakich godzinach ma być włączona mata grzewcza i z jaką mocą ma pracować. Dzięki temu ogrzewanie podłogowe może być włączone tylko w tych porach dnia gdy domownicy korzystają z łazienki. Nawet po wyłączeniu elektrycznej maty grzewczej, podłoga w łazience jeszcze przez długi czas pozostanie przyjemnie ciepła. Płytki podłogowe są bowiem produkowane ze specjalnego rodzaju gliny a glina jest bardzo dobrym akumulatorem ciepła. Sterowanie ogrzewaniem podłogowym odbywa się za pomocą naściennego regulatora. W chwili obecnej sterowniki przeważnie posiadają wyświetlacze, dzięki którym można łatwo sprawdzić jaka jest ustawiona temperatura maty i jaka jest aktualnie temperatura samej podłogi.

JAK DOBRAĆ MATĘ GRZEJNĄ DO WIELKOŚCI POMIESZCZENIA?

Aby sprawdzić jaka powierzchnia maty grzewczej jest nam potrzebna, najlepiej zmierzyć powierzchnię podłogi, po której można chodzić. Ogrzewanie podłogi pod pralką, szafkami łazienkowymi czy za sedesem nie ma sensu.

Do łazienki najczęściej wybierane są maty grzewcze w rozmiarach:

  • 1 m²
  • 1.5 m²
  • 2 m²
  • 2.5 m²
  • 3 m²

Mata grzewcza nie powinna być układana pod brodzikami kabin prysznicowych i pod wanną. Jest to zwykłe marnotrawstwo, ponieważ mata elektryczna powinna podgrzewać płytki podłogowe, które dobrze akumulują ciepło, a nie wannę czy brodzik z akrylu. Jest on izolatorem, więc nawet bardzo rozgrzana mata elektryczna nie podgrzeje efektywnie akrylu.

ZAKUP MAT GRZEWCZYCH W SKLEPIE MATEKO.PL

W naszym sklepie sprzedajemy maty grzewcze marki ANZE. Wybierz matę idealną do Twoich potrzeb i ciesz się ciepłem chłodne dni dzięki elektrycznemu ogrzewaniu podłogowemu. Zakupy przez internet pozwolą na dostarczenie klimatyzatora pod wskazany adres, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

BEZPIECZNE ZAKUPY MAT GRZEJNYCH

Na stronie mateko.pl dokonasz bezpiecznych zakupów mat grzewczych. Transakcje są zabezpieczone przez certyfikat SSL. Ważna jest dla nas dbałość o przygotowanie Twojego zamówienia pod każdym względem. Dostarczane przez nas maty grzejne cechuje wysoka jakość i dbałość o szczegóły. Wszystko by zadbać o zadowolenie klienta i satysfakcję z zakupionego u nas towaru.

TANIE ELEKTRYCZNE MATY GRZEWCZE

Tanie maty grzewcze dostępne w sklepie mateko.pl. Oferowane przez nas maty cechuje wysoka jakość przy atrakcyjnej cenie. Wygodne rozwiązanie i łatwy montaż. Wybierz dopasowaną do Twoich potrzebmatę grzewczą i ciesz się ogrzewaniem podłogowym wysokiej jakości w dobrej cenie.

Loading