Chat with us, powered by LiveChat Katalog roślin - Mateko

Wybierz korzystnie działające gatunki roślin, aby cieszyć się cudownym, czystym, zielonym wnętrzem.

Złotowiec

Złotowiec należy do roślin wydzielających duże ilości wilgoci. Łatwo przystosowuje się do pomieszczeń a przy tym jest niezwykle dekoracyjny. Złotowiec usuwa z powietrza szkodliwe substancje chemiczne i najskuteczniej spośród roślin pokojowych oczyszcza powietrze z substancji toksycznych.

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to roślina o efektownych, ciemnozielonych liściach i pięknych kwiatostanach. Szczególnie odpowiada jej hydroponiczna metoda uprawy a to dlatego, że roślina wydziela dużo wilgoci. Skrzydłokwiat pochłania formaldehyd, trójchloroetylen, benzen, alkohole i aceton. Jego umiejętność pochłaniania zanieczyszczeń powietrza i doskonała skuteczność w pozostałych kategoriach powoduje, że skrzydłokwiat należy do roślin bardzo “przyjaznych” dla człowieka.

Figowiec sprężysty

Figowiec sprężysty rośnie szybko a przy tym ma skromniejsze wymagania niż reszta roślin podobnej wielkości. Usuwa z powietrza substancje toksyczne – zwłaszcza formaldehyd. Dobrze znosi chłód oraz brak światła. Szczególne uznanie budzi wśród projektantów wnętrz ze względu na szybkość wzrostu i walory estetyczne.